ETKİNLİKLER

YOGA

Çocuk yogası, klasik yoga duruşlarının çocuklar için uyarlandığı, eğlence, disiplin, kendine güven ve sorumluluk duygusuyla birleştiği hareketler bütünüdür. Çocuk yogası, bireysel, ikili ve grup egzersizlerden oluşur. Çocuk yogasında amaçlanan ise yetişkin yogasında olduğu gibi beden-akıl-ruh uyumunu dengelemek ve çocuğun bu denge ile yaşamına devam etmesini sağlamaktır.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN

UYGULAMAMIZI İNDİRİN

ORFF

Orff yaklaşımında sonuç değil süreç önemlidir. Bu süreç içerisinde sanatsal alanda çocukların önlerine birçok alternatif serilir ve hepsinden bir miktar tadan çocuk bu alanlardan birisine daha derinlemesine girmek isteyebilir. İşte bu noktada eğitimci-aile-çocuk üçgeni kurularak çocuğun istediği alana yönlendirilmesi sağlanmalıdır. Her çocuğun bir çalgı çalması veya dansçı olması zorunlu değildir ve çocuklar bu konuda zorlanmamalıdır. İşini sevmeyen otomatik bir piyanist veya dansçı olmaktansa iyi bir sanatsever olması kişinin hayatını daha anlamlı hale getirir.

İNGİLİZCE

İngilizce dilini üç yaşından itibaren yaşamın içinde kullandırarak çocukların altı yaşında iyi düzeyde ikinci dile sahip olmasını hedefliyoruz.

MÜZİK

Okul öncesi dönemde verilen müzik eğitimi, çocuklara bazı kavramların ve değerlerin kazandırılmasında oldukça etken bir yoldur.

GÜNLÜK YAŞAM

80 Metrekarelik sınıfları ,her sınıfın tuvaletinin ayrı olması, 1200 metrekarelik doğal bahçesinde çocukların organik tarım yaptığı, yoğurtlarını kendi mayaladığı ve en önemlisi yaparak yaşayarak hayatı öğrendiği İskenderun’un en farklı ve emsalsiz Anaokuludur

DANS

Dans etmek, çocuğun kendini ifade etmesinin alternatif bir yoludur. Çocuğunuzun seçtiği dans türü ne olursa olsun, dans etmek çocuğun öz güvenini, duygusal gelişimini ve fiziksel gelişimini destekler. Önemli olan çocuğunuzun keyif aldığı dans tarzını ve ona uygun eğitmeni bulmaktır.

BESLENME

Çocuklarda yetersiz beslenme ve sonuçlarının önemini göz önünde bulundurarak; Ecelife Anaokulu olarak “beslenme” standartlarımızın yüksek olması için doğal beslenme esaslarını dikkate alıyoruz. Çocuklarımıza her bir öğünde mutfağımızda taze taze pişen; doğal, paketlenmemiş, işlenmemiş ve sağlıklı gıdalar sunuyoruz.

BESLENME

Çiğ sütü kaynatıyor; yoğurdu mayalıyoruz. Gazlı içecekleri de şeker oranı yüksek hazır meyve sularını da mutfağımıza sokmuyoruz. Şeker oranı düşük komposto, limonata, taze sıkılmış meyve suları ve bitki çayları gibi içeceklerle çocuklarımızın sağlığına dikkat ediyoruz. Pişirme tekniklerimizde de sağlıklı yöntemlerden uzaklaşmıyoruz. Menümüzde mevsim meyvelerini ve sebzelerini tercih ederek çocuklarımızın metabolizmasını şaşırtmıyoruz.

Beslenmenin en önemli unsurlarından biri olan su tüketimi konusunda da hassasiyetimizi devam ettiriyor; çocuklarımızın sağlığını korumak için Dünya Sağlık Örgütü ilkeleri çerçevesinde hassasiyetle çalışıyor ve tedbirleri alıyoruz.

0326 641 33 22 / 0538 692 77 77

Karaağaç Mah. 23 Nisan Cad. 64/1 Arsuz / HATAY

info@ecelifeanaokulu.com