Hayatlara dokunabilmenin önemini ve ayrıcalığını yaşayabilmek için 2011 yılında çıktığımız bu yolda; küçücük kalplerde iz bırakmayı, onların hayatlarına anlam katmayı ve tertemiz dimağlarını geleceğe hazırlamayı amaçladık. Düşlerimizi gerçekleştirmek için adım attığımız yolda  amacımızı en doğru şekilde ortaya koymak; içsel motivasyona sahip, hayallerinin peşinde koşan, her zaman yeniliklere açık olan çocuklar yetiştirmek için “Ecelife” adıyla faaliyete geçtik.

 

Başlangıçta amacımız sadece küçük hayatlarda farklılık yaratmak olsa da çok kısa zamanda sorumluluğumuzun düşündüğümüzden daha büyük olduğunu anladık. Biz, arkalarında onlara sonsuz desteklerini esirgemeyen kocaman aileleri de kucaklamalıydık. Minik kalplere her dokunuşumuzla etkileyeceğimiz onlarca aile olduğu gerçeğinden yola çıkarak Ecelife için yaptığımız hazırlıkların kapsamını genişlettik.

2011 – 2016 yılları arasında Ecelife’ı farklı kılan tüm altyapı çalışmalarını tamamladık. Bu süreçte yurt içi ve yurt dışı en çok tercih edilen eğitim sistemlerini inceledik. Amacımız en doğru ve en çok tercih edilen eğitim sistemini alıp doğrudan uygulamak değildi, bu nedenle yaratıcılığın ön planda olduğu yeniliklerin peşinden gittik.

 

Ecelife öğrencilerinin her biri özgün bireylerdir. Gelişimleri, ihtiyaçları, yaşam biçimleri ve beklentileri birbirinden farklıdır. Bu yüzden onlara hitap edebilmek için en temel değerlere odaklandık. Onlara bilgiyi empoze etmek yerine “öğrenme” kavramının gereksinimini aşılamayı ve edinilen bilgilerden çıkarım yapıp yeni yollar çizebilmeleri için ufuklarını açmayı amaçladık. Onlar yepyeni bir maceraya atılırken; aileleriyle birlikte bizler de bir çok şey öğrenmeye başladık. İşte o an yolumuzun ne kadar doğru olduğunu anladık…

 

Ecelife ailesi olarak öğrenme eyleminin birçok unsuru olduğunu düşünüyoruz. Çocukların bilgilerini çoğaltmanın öğrenme için yeterli olmadığını biliyoruz. Çocuklar ve aileleri arasında sağlıklı etkileşimin zeminini hazırlayarak fark yaratan bir deneyim için uygun şartları oluşturuyoruz.

 

Her yaşın kendi güzelliği olsa da düşlerinin peşinden koşacak cesaret çoğu zaman minik kalplerde yeşeriyor. Bu nedenle çok değerli ve doğru yaklaşımlarla sürdürülmesi çok mümkün. Tam da bu yüzden, tam zamanında minik kalplere Ecelife ruhunu aşılamaya devam ediyoruz.

 

Anaokulumuz uluslararası Scamper, High Scope, Montessorı, Çoklu Zeka Yaklaşım vb. gibi birçok çağdaş eğitim sistemini harmanlayarak kendine özgü eğitimiyle farkını ortaya koyan, İngilizce dilini üç yaşından itibaren yaşamın içinde kullandırarak çocukların altı yaşında iyi düzeyde ikinci dile sahip olmasını hedefleyen,80 metrekarelik sınıfları ,her sınıfın tuvaletinin ayrı olması, 1200 metrekarelik doğal bahçesinde çocukların organik tarım yaptığı, yoğurtlarını kendi mayaladığı ve en önemlisi yaparak yaşayarak hayatı öğrendiği İskenderun’un en farklı ve emsalsiz Anaokuludur.

 

 

 

KEŞFEDİN

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN

UYGULAMAMIZI İNDİRİN

0326 641 33 22 / 0538 692 77 77

Karaağaç Mah. 23 Nisan Cad. 64/1 Arsuz / HATAY

info@ecelifeanaokulu.com